części samochodowe nanodatex

toyota avensis bezpiecznik t22

Samochody związane z zapytaniem toyota avensis bezpiecznik t22

Pytania i odpowiedzi: toyota avensis bezpiecznik t22

TOYOTA AVENSIS I T22 szyberdach w avensis 99 się nie domyka.czy to może być bezpiecznikczy to coś..

witam mam problem w tej toyocie avensis &03999 nie domyka mi się szyberdach czy ktoś wie który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny i gdzie się znajduje szyberdach się zamyka ale się nie domyka nie wiem czy za to jest odpowiedzialny bezpiecznik jeśli jest jakiś dodatkowy odpowiedzialny za domykanie szyberdachu 

TOYOTA AVENSIS I T22 Ogrzewanie i klima - Ave T22

chodzi konkretnie o klime..... lampka na przycisku zaczela migac ( czy ktos wie co to oznacza - wczesniej sie palila ) sprezarka wg serwisantow nie zalacza sie w ogole lub tylko na chwile....proponuja podlaczyc pod kompa ale ja juz nie mam kasy ( ( poza tym problemem autem jezdzi sie cudownie chodzi cichutko ladnie przyspiesza....

Co do środkowych nawiewów  to tam wieje powietrze bezpośrednio z zewnatrz.... więc to normalka. Zamknij je po prostu jak chcesz sięzagrzać . A propo grzania to musisz poszukać sam usterki bo przyczyn może być kilka - zerwana linka od zaworu w pokrętle uszkodzony zawór odcinający płyn od nagrzewnicy... itp. Bynajmniej otwarty jest cały czas i wypadałoby sie tym zając bo idzie lato

Witam. Jestem posiadaczem Toyoty avensis 2.0 z 2000 roku. Autko posiada klimatyzację- lecz niestety nie działa - a objawy są takie włączenie klimatyzacji w kabinie samochodu nic nie robi - tylko sięzapala dioda a nie chłodzi Sprawdzałem sprężarkęna krótko i wtedy działa - chłodzi - wszystko ok. bezpieczniki sprawdzone - ok. Stan napełnienia klimy freonem - uzupełniony do odpowiedniego

TOYOTA AVENSIS I T22 Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22

Witam Po zmianie żarówki świateł mijania w przednim lewym reflektorze (tego od kierowcy) w avensisie 2001 nie mogęregulować pokrętłem do zmiany wysokości światła wewnątrz samochodu. Gdy zmieniam pozycjępokrętła zmienia sięwysokośc światła prawego reflektora natomiast w lewym światło nie zmienia pozycji ( góra- dól ). Czy są tam dwa osobne silniczki do zmiany wysokości światła

TOYOTA AVENSIS I T22 Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22

Witam klubowiczów mam problem z podświetleniem konsoli w mej toyotce 98. Ciemność widzęprzy pokrętłach nawiewu klimy i kierunku dmuchawy. Nie mam tez światła przy obigu zamkniętym i otwartym. Nie mam pojęcia jak wymienić żarówkęi czy to jest żarówka. POMOCY Aaaa no i w bagażniku nie mam tez żarówki - pojęcia nie mam hjaką muszętam kupić (wersja sedan). Wspomóżcie radą   (

Witam Przede wszystkim chcialem sie przywitac gdyz jest to moj pierwszy post poniewaz zostalem mam nadzieje szczesliwym posiadaczem avensis .Jest kombi 2.0TD 99r przed FL. Samochodzik sprawuje sie super i jestem zadowolony..Ale mam problem z podswietleniem i nie ktorymi kontrolkami na desce.. 1. nie mam podswietlenia przy lewym pokretle (sila nadmuchu) i przycisk awaryjne chyba powinien sie swiecic

przy pierwszej nie udanej probie dobrania sie do tych lampek o dziwo po zlozeniu zaswiecily sie zarowki pod wszystkimi pokretlami  ale wystarczy lekko puknac i znowu gasna Moze to jakas stykologia.. niestety nie moge sie dobrac w prawdidlowy sposob do tego bo przeszkadza mi jeszcze radio...a zeby je wysunac to musze miec jakies specjalne klucze (takie 2 plaskowniczki) i teraz sie mecze i szukam

TOYOTA AVENSIS I T22 spryskiwacz w avensis sedan 1.6 1998r

witam wlasnie zakupilem taka avensis co w opisie i niestety nie dziala mi spryskiwacz. Co moze byc przyczyna silniczek czy bezpiecznik plyn jest ale nawet nie slychac silniczka

bezpiecznik bądź silniczek padł. Trzeba sprawdzić D

TOYOTA AVENSIS I T22 Brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych.

Mam problem otóż przestały działać kierunki i światła awaryjne w mojej avensis. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok. ze szczególnym uwzględnieniem tego odpowiedzialnego za świata awaryjne nr 15 w przedziale silnikowym. Czy ktoś z Was przerabiał ten problem kiedyś Myślę że walnął przekaźnik ale gdzie on jest i jak go sprawdzić

TOYOTA AVENSIS I T22 Avensis T22 1.8 EFI Padły zegary

Witam. Razem z Tatą zabrałem się za sprawdzanie przyczyn awarii świateł stopu. Drogą eliminacji doszliśmy że to wina czujnika w skrzyni. Tatusiek postanowił zewrzeć kabelki sprawdzić czy aby na pewno. Okazało się że w pośpiechu zwarł kable od impulsatoraprędkościomierza. Wiadomo czujnik odłączony i nic mu się ni stało ale prawdopodobnie coś poszło nie tak. Wytrzymało niecały

miałem tak w e11 jak czujnik robił spięcie i wywalał bezpiecznik GAUGE

TOYOTA AVENSIS I T22 avensis t22

witam wszystkich  mam zamiar sprawdzić wszystkie bezpieczniki wyciągnąć kazdy z osobna i sprawdzić i czy musze do tego odpinać akumulator  (  mogą być jakieś niespodzianki po tym ) z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi

Nic si&281 nie stanie ale bezpieczniki sprawdzaj z wyci&261gni&281tym kluczykiem ze stacyjki.Jedynie co si&281 mo&380e sta&263 to zresetujesz komputer i wyzerujesz zegarek ale to nic z&322ego.

TOYOTA AVENSIS I T22 awaria centralnego zamka w avensis kombi d4d 99r.

Mam pytanie nie dziala mi centralny zamek ani z klucza ani ze sterowania na drzwiach.Jak mam znalezdz tez bezpiecznik od centralnego zamka w skrzynce z bezpiecznikami bo nie mam opisu do bezpiecznikow auto mam z wloch.

Wyjmij na chwile bezpiecznik DOME . Jest on pod maska) Pozdro D.

TOYOTA AVENSIS I T22 Problem z odpaleniem Avensis 2000r 1.6 benz

Witam dziś z rana samochód zapalił i po chwili zgasł nie słychać żeby pompa paliwowa chodziłaczy to jest problem z immobilazerem sprawdzałem już na dwóch kluczykach i nic w samochodzie jest też zamontowany alarm chalanger ST800proszę o pomoc

Czyli mogl sie popier.... alarm gdyby nawali immobilizer nie byłoby iskry. Dla pewnosci proponuje sprawdzic wszystkie bezpieczniki mozesz tez jeszcze raz odpiac akumulator i zobaczysz czy to samo bedzie. Jesli dalej nie bedzie odpalał dla pewnosci zasil bezposrednio przekaznik od pompki paliwa bedzie oznaczony EFI lub cos takiego. Jak odpali to niestety trzeba wywalic alarm)

bezpieczniki sprawdziłem wszystkie całeakumulator tez już był odłaczany. A jak mam bezpośrednio zasilić przekaźnik od pompki

TOYOTA AVENSIS I T22 lampka oświetlenia wewnętrznego ave T22 98Combi

witam mam problrm z lampką wewnętrzną przestała sie zapalać przy otwarciu drzwi gdy jest w pozycji dooor.Nadmienie że podstawy już sprawdziłem jestem elektronikiem)Wydaje mi sie że ten przewód od niej(masa)idzie do urządzenia które sie znajduje pod bezpiecznikami i steruje ono min. drzwiami sygnałem zapalonych światełszybami itd.Czy to urządzenie steruje również tą lampką od oświetlenia

TOYOTA AVENSIS I T22 Lusterka zewnętrzne - Ave T22

podczas parkowania wozu przy krzakach uda&322o si&281 &380onie dokona&263 2 wyczyn&243w - mam pi&281kny mat z boku od przedniej lampy do tylniej - zdech&322 nap&281d lusterek ( prawe z&322o&380y&322o sie a po wyprostowaniu  patrzy&322o 4 kliki ni&380ej ni&380 powinno). Odno&347nie pkt1. niewiele da si&281 zrobic natomiast z 2. nie bardzo wiem co mam zrobi&263. Sprawdzi&322em bezpieczniki ( pod

TOYOTA AVENSIS I T22 Wentylatory 2.0 D4D T22

Kiedy powinien włączyć się wentylator. Bo gdy stałem w korku tak mi temp. wzrosła że się przestraszyłem o.k.05 cm brakowało do czerwonego pola zaraz po wyjechaniu wróciła do normy i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Sprawdź stan płynu w chłodnicy(nie w zbiorniczku)sprawdź bezpieczniki.Jak wszystko będzie ok to wypnij wtyczkę z czujnika temperatury który jest odpowiedzialny za załączenie wentylatorów powinny się załączyć wtedy a normalnie po przekroczeniu połowy skali na podziałce.

TOYOTA AVENSIS I T22 Brak lewego światła mijania w T22

Witam Myślałem że mam przepaloną żarówkę ale niestety. Nie dochodzi prąd do żarówki. Czy ktoś miał taki przypadek Który przekaźnik lub bezpiecznik odpowiada za to światło. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

wczoraj sprawdziłem bezpieczniki i są dobre. Dziwne bo długie światła są tylko nie ma tego jednego mijania. Czy zepsuty przełącznik świateł ten co jest przy kierownicy może dawać takie obiawy i czy można go rozebrać  Chciałem go wymontować ale po odkręceniu jednej śrubki (więcej chyba nie ma) pod kierownicą obudowa się trzymała w całości i odpóściłem aby czegoś nie urwać.

TOYOTA AVENSIS I T22 AVE T22 1.6 wogóle nie odpala

Witam wszystkich. Problem polega na tym że moja AVE odmówiła mi posłuszeństwaprzestała palić.Nigdy nie było z nią problemównawet przy największych mrozach paliła na dotyk.Nie dawała żadnych oznak żeby coś się działo z silnikiempo ostatniej jeździe wszystko było okna drugi dzień wielkie zdziwienie że nie chce odpalić.Silnik kręci ładnie i nic się nie dziejeelektryk twierdzi

sprawdź bezpieczniki pod maską. Od pompy paliwoej lu coś w tym stylu...będzie kręcił a nie zapali.

TOYOTA AVENSIS I T22 Brak swiatel wstecznych T22

Koledzy gdzie moge najszybciej znalezc usterke braku swiatel wstecznych Od razu napisze ze nie jest to wina spalonej zarowki poniewaz w ogole nie dochodzi napiecie do miejsca wsadzania zarowki od wstecznego. Nie mam ani lewego ani prawego swiatla wiec to pewnie nie jest wina kostek przy swiatlach. Prosze o pomoc gdzie np moge znalezc czujnik biegu wstecznego Moze to jego wina i wystarczy go tylko podczyscic... ( Pozdrawiam

Udalo mi sie znalezc ten czujnik. Dzieki bardzo Dzis pogrzebalem troche przy ave i mam nowe wnioski nie jest to wina masy poniewaz kazda lampa ma wspolna mase i gdyby jej nie bylo to zadne ze swiatel by sie nie swiecilo. Nie jest to rowniez wina bezpiecznikow. Wyjalem rowniez kostke od czujnika i jak podalem na nia 12 to wsteczne mi sie zaswiecily. Zauwazylem tez ze podczas cofania wsteczny mi czasem

TOYOTA AVENSIS I T22 MKI FL - Kasowanie check engine odczyt błędów Avensis D4 2.0 2001

Przeszukałem forum w poszukiwaniu sposobu odczytu błędów w avensis D4 2.0 z 2001. Dla Cariny i Yarisa są dobrze opisane zworki z złączu diagnostycznym W avensis jest tylko interface do OBD2. Jest możliwe odczytanie domowym sposobem błędu (check engine jest zapalony). Kasowanie przez zdjęcie klemy (ujemnej czarnej) na 5 minut działa. Pozdrawiam. Szukam ewentualnie sprawdzonego interfacu i programu.Mój OBD2 z VW nie działa z Toyotą.

tak też można odczytać błędy zworką jak i w cari i Yarku Wyjmujesz tą kasetkę po lewej pod licznikami. Jak kucniesz i zajrzysz będzie tam biała wtyczka. Mostkujesz 5 pin na górze z 4 w dolnym rzędzie lub na odwrót (zawsze nie wiem ). Generalnie to nic nie uszkodzisz jak zmostkujesz odwrotnie.. Jak podłączysz dobrze zacznie migać silniczek poduszki i ABS. Jeśli będą jakieś błędy

...Kasowanie przez wyjęcie bezpiecznika EFI nie działa...

TOYOTA AVENSIS I T22 Resetuje się licznik dzienny zegarek i centralny nie działa

Problem dotyczy Ave98. Umyłem auto na myjnii (jak zwykle). Chciałem jeszcze wymienić żarówkęw lampce w suficie (pręcik ok ale rozpadła sięw rekach). Żarówki na stacji benzynowej nie dostałem więc pojechałem  inną. W drodze zauważyłem że skasował sięlicznik dzienny i zegarek. Centralny zamek jeszcze działał. Żarówki nigdzie nie dostałem więc pojechałem do domu. Zamykając

Masz gdzieś nietypowe zwarcie i to na obwodzie bezpieczników niezależnych od stacyjki - zwarcie powoduje spadek napięcia na obwodzie zasilającym zamek podtrzymanie pamięci komputera (licznika) zegara itd. Po przekręceniu kluczyka może dzieki innym obwodom działa licznik i zegar. Myślęże dostała sięwoda do jakiejś kostki wyłącznika - najprawdopodobniej w drzwiach może zwierają siłowniki

To były jednak dwa bezpieczniki w komorze silnika 75 i 10 A. Przyczyną była uszkodzona żaróweczka w oświetleniu w suficie. Dziękuję a namiar na elektronika zapiszęsobie. Pozdrawiam edgar68

czasem tak bywa że przy zwykłej wymianie żarówki spali siębezpiecznik U mnie np. pali sie notorycznie bezpiecznik postojówek wtedy jak załącza sie ten brzęczyk gdy zapomne wyłączyć światła i otworzędrzwi.

Witam ten sam problem z bezpiecznikiem miałem gdy też wymieniałem żarówkęw suficie. Nie wiem co za draństwo ale za kazdym razem jak próbowałem ją tam ulokowac to paliło bezpiecznik - w końcu sięudało i jest OK.

TOYOTA AVENSIS I T22 Ave 1999 - tył buja

Witam Jestem swiezo po przegladzie i moze nie mam porownania z innymi Ave (moze ten typ tak ma) ale mam wrazenie ze moj (1999) wyjatkowo mocno buja tylem nie tylko gora-dol ale tez lewo-prawo. Mechanicy nic nie stwierdzili ale np podczas zmiany pasa na koleinach az sie poce ze strachu ze zaraz wylece z drogi.... Co na to inni uzytkownicy

Już wszyso wiadomio Do wymiany były gumy stabilizatora tył (ktos przy poprzedniej wymianie zerwał srubę od odbejmy gumy i jedna strona wogóle nie trzymała) i poprawnie zrobiona zbierzność. Teraz auto śmiga az miło Poza tematem gdzie w Ave jest skrzynka z bezpiecznikami

Hej no to ok. drogo Cie kosztowała wymiana gumek stabilizatora tylnego czy po tym musiales zbierznosc robic Ja kiedyś mialem podobnie rzucało całym tyłkiem jka si epojawila wodaśnieg czy cokolwiek innego na drodze... auto czulem jakby bokiem jechalo.. wina- zla zbierzność z tyłu) tera zjest ok tylko pukaja te gumy przy stabilizatorze co do skorzynki bezpiecznikow to masz dwie 1-pod kierownicą

TOYOTA AVENSIS I T22 potrzeban pomoc schemat do elektryki podgrzewanie przedniej szyby do ave 98

Witam Mam problem Podłączyłem dodatkowe oświetlenie do wnętrza pod przycisk od podgrzewania przedniej szyby. Podgrzewanie nie działa bo szyba jest zmieniona więc postanowiłem wykorzystać ten przełącznik. Wszystko działało bez problemu. Podświetlenie cieszyło moje oczy aż postanowiłem coś zmienić Podczas podłączania nowego podświetlenie niefortunnie dotknąłem plusem do obudowy

bezpieczniki są w kilku miejscach nie tylko w skrzynkach. gdzieś ci poleciał w innym miejscu przekaźnik się nie spali przy zwarciu.

TOYOTA AVENSIS I T22 Czujnik mieszanki ubogiej Ave 1.8 1997

witam mam pytanie do was od wczoraj zapalila mi sie zolta kontrolka silnika w toyota 1.8 Rok 1997 bez gazu przelot 140000 tys km.Po przeczytaniu kilku tematow dowiedzialem sie jak sprawdzic jaki to kod.po zmostkowaniu TE1-E1 dowiedzialem sie ze to kod 21 mowiacy o Główny czujnik tlenu. Uszkodzenie w obwodzie gł. czujnika tlenu. Przycz. Główny czujnik tlenu lub jego obw.Gdzie moge taki czujnik

juz jestem po resecie ale nic to nie dajen klema byla odpinana i bezpiecznik tez usuniety Panowie co sie dzieje czekam na info . Prosze o pomoc

TOYOTA AVENSIS I T22 Ave 2001 podnośnik szyby padł

Witam Padło mi elektryczne podnoszenie szyby (od strony pasżera). Na szczeście przy zamkniętej szybie. Efekt jest taki że właczanie przełacznika (pasażer i kierowca) nie daje żadego efektu. Od kierowczy działa jeszcze Stąd moje pytanie czy próbował ktoś na własną rękęnaprawiać czy jest to sprawa elektroniki sterującej czy te raczej silnik Czy warto brać sięza to samemu czy lepiej dać sięskroić w serwisie Pozdrówka i dzieki za wszelkie info.

witam raczej silniczek jest dobry moze w kostach kable przysniedzialy lub cos przy bezpiecznikach czy ta awarie cos wczeniej poprzedziło jakies inne zdarzanie z elektryką

TOYOTA AVENSIS I T22 Wymiana akumulatora nie dzia&322a wy&347wietlacz spalania i zasi&281gu

witam mam pytanie podczas wymiany akumulatora zaiskrzyło i teraz nie działa wyświetlacz spalania i zasięgu posiadam avensis t25 może ktoś wie co jest grane czy spalił sie wyświetlacz proszę o poradę.

Jeśli zaiskrzyło przez zwarcie lub zmianę biegunów(nie piszesz dla czego) do sprawdzenia na początek bezpieczniki.

Niestety po zamianie biegunów bezpiecznik się nie spali 

TOYOTA AVENSIS I T22 Centralny zamek z pilota nie dzaiała (mam alarm AVItal ) AVE 98

Witam dzisiaj rano C.Z z pilota nie zadziałał musiałem otwierać drzwi kluczem (otworzyły się tylko kierowcy)Nie działa też centralne blokowanie drzwi z kabiny i lampka podsufitowa ( tylko przełańczanie ręczne) Czy są jakieś powtarzające sie usterki C.Z na co zwrócić uwagę U mnie po zdjęciu osłony nad nogami i przy poruszaniu centralką alarmu  Avital świecą diody czerwona zielona

Witaj Proponuję abyś na początek sprawdził bezpieczniki. RST

Witam wszystkich jestem  tu pierwszy  raz bardzo fajnie że jest taka stronka. Mam podobny problem z centralnym zamkiem. Jak  zmieniałem  lampkę w podsufitce dotknąłem metalowego dachu stykiem który był w odległości 2-3mm o  zwarcie bardzo łątwo. Zamek nie działa alarm działa wszystkie  bezpieczniki i przekaźniki całe... Generalnie  wszystko działa oprócz

bezpieczniki są całe a naliczyłem  2 odpowiedzialne za Centralny zamek. Macie jakieś inne sugestie

bezpiecznik 7A lub 15A Radze wyjąć oba i zobaczyc z ktorym jest cos nie tak pozdrawiam

TOYOTA AVENSIS Zapalniczka - problem podświetlenie dodatkowe gniazda...

Witam Mam pytanko czy ktoś z Was może montował w Ave dodatkowe gniazda do zapalniczek Myślę sobie o zamontowaniu dwóch dodatkowych gniazd w przednim schowku co by zasilić palma i GPS. Jakieś sugestie albo gdzie mi to rozsądnie i sprawnie zamontują

Od niedawna posiadam Ave I D4 (2 l. benzyna) 2001 r. (rozbiłem swojego Lex&039a GS 300 Mk.I z 1994 niestety((( ). Mam problem z brakiem napięcia w zapalniczce. Uprzedzając porady - bezpiecznik 15A (CIG and RAD) sprawdzałam - OK po wyjęciu nie działa również radio. Woltomierz po ustawieniu stacyjki w pozycji ACC pokazuje 0.4 V czyli pewnie brudne konektory uszkodzony kabelek albo przepalony

TOYOTA AVENSIS reset komputera po właczeniu zapłonu

Witam Ave T25 rocznik 2003 po każdym właczeniu zapłonu mam reset komputera (zegarek przeskakuje na 1200 resetują się wskaźniki średniego zużycia paliwa średnij prędkości itp) - wie ktoś co to może być

Ja w t22 mialem tak ze po wylaczeniu zaplonu i wyciagnieciu kluczyka przestawal dzialac centralny zamek i wskazniki nadesce. Np wylaczajac zaplon po wczesniejszym przygazowaniu wskazowka obrotomierza stawala w miejscu. Zegarek i przebieg sie resetowal. Poszperalem i znalazlem spalony bezpiecznik po wymianie wrocilo wszystko do normy.

Przykładowe oferty części samochodowych toyota avensis bezpiecznik t22

• SKRZYNKA BEZPIECZNIKÓW TOYOTA AVENSIS T22 1.8 VVT - Legnica - Ulesie (30.00PLN)
  • SKRZYNKA BEZPIECZNIKÓW TOYOTA AVENSIS T22 1.8 VVT - Legnica - Ulesie (50.00PLN)
  • SKRZYNKA BEZPIECZNIKÓW TOYOTA AVENSIS T22 2.0 VVT - Legnica - Ulesie (45.00PLN)
  • SKRZYNKA BEZPIECZNIKÓW TOYOTA AVENSIS T22 2.0 VVT - Legnica - Ulesie (30.00PLN)
  • TOYOTA AVENSIS T22 PUSZKA BEZPIECZNIKÓW SKRZYNKA - BIELSKO-BIALA (40.00PLN)
  • Toyota Avensis T22 1.6 16v Skrzynka bezpieczników - Kraków (100.00PLN)
  • Toyota Avensis T22 1.6 16v Skrzynka bezpieczników - Kraków (50.00PLN)
części samochodowe nanodatex

Zadaj pytanie ekspertowi